Kontakta oss

För frågor eller funderingar, skicka ett meddelande till oss direkt.

Våra tjänster

Byggkomponenter

Byggkomponenter underlättar och effektiviserar ert arbete på plats.

Takstolar

CE-märkta, högkvalitativa takstolar för garaget, huset, maskinhallen, stallet och mer.

Nässjöhus

Kundanpassade hus — helt enligt dina villkor och önskemål.

Ring oss: 0380-701 99

Hos oss är det högt i tak. Prata med någon av våra medarbetare för att komma närmare en upplevelse av innovativ träbyggnation. Vi kan hjälpa dig med allt från idé till färdig ritning. Produktionen startar på din begäran. Vår erfarna personal ser fram emot att höra från dig!

 

Kontaktformulär

Adressuppgifter

AB Grimstorps Byggkomponenter
Bäckstigen 4
571 65 Grimstorp

Växel: 0380-701 99
E-post:  info@gbkab.se

Håkan Wahlberg | Produktionschef

Direkt: 0380-70174
E-post:hakan@gbkab.se

Magnus Franzén | Försäljning Hus

Direkt: 0380-701 96
E-post: frasse@gbkab.se

Peter Klint | Fabrikschef

Direkt: 0380-701 60
E-post: peter@gbkab.se

Håkan Granath | Försäljning projekt

Direkt: 0380-701 97
E-post: granath@gbkab.se

Niklas Patriksson | Försäljning Hus

Direkt: 0380-701 84
E-post: niklas@gbkab.se

Henrik Werneteg | VD, Försäljning takstolar

Direkt: 0380-701 64
E-post: henrik.werneteg@gbkab.se

Semso Babic | Konstruktör

Direkt: 0380-703 32
E-post: semso@gbkab.se

Mikael Bergman | Konstruktör

Direkt: 0380-703 34
E-post: bergman@gbkab.se